antiviral

Chráňte sa pred vírusmi a baktériami pomocou antivírusových nano náterov

Vírus covid-19, ktorý rozdrvil všetky rovnováhy sveta, aktivoval v spoločnosti veľa vecí. Keď sa povedomie spoločnosti o víruse zvýšilo, zvýšil sa dopyt po hygienických výrobkoch a maskách. Spoločnosti a vedci začali vyvíjať rôzne antimikrobiálne a antivírusové produkty.

Čo vás teda napadne, keď príde reč na antivírusové nano nátery?
Zjednodušene povedané, antivírusové ochranné nano povlaky zabraňujú rozmnožovaniu vírusu a znižujú jeho schopnosť rozmnožovania. Niektoré antivirotiká inhibujú schopnosť vírusu pripojiť sa k bunke. Tieto produkty sú síce veľmi účinné pri prvom použití, majú 90-95% mieru zabitia vírusov na povrchu, kde sú nastriekané, no uvedená vlastnosť platí len pri prvom použití. Existuje riešenie na dlhodobú ochranu? Áno, existuje!!

Nové štúdie a vývoj odhalili nové antimikrobiálne a antibakteriálne nano-povlakové riešenie, ktoré môže zabezpečiť dlhodobú odolnú ochranu proti vírusom. Antivírusové nano nátery poskytujú účinnú ochranu na dlhú dobu a zároveň zabíjajú vírusy na povrchu už pri prvom použití. Antivírusové nano nátery majú 99,9% mieru zabíjania, čo z nich robí jeden z najúčinnejších ochranných štítov proti vírusom a baktériám.

Vďaka dlhodobému dezinfekčnému účinku a ochrannému štítu sa nemusíte obávať zakaždým osviežiť náter a tráviť menej času dezinfekciou miest.

AKO FUNGUJÚ ANTIVÍRUSOVÉ NANO NÁTERY?
Silánová báza na jednom konci antimikrobiálnej molekuly vytvára silnú väzbu s povrchom substrátu, poréznym aj neporéznym, čím vytvára vysoko odolný ochranný povlak.
Vďaka antivírusovej technológii nano-povlakovania nemusíte pokračovať v nanášaní neustále, pretože môže zachovať ničivý účinok na vírusy a baktérie a zabrániť ich rastu na povrchu po aplikácii na povrch.

Antivírusové nano nátery majú vynikajúcu priľnavosť k povrchom, na ktoré sú aplikované.

Aktuálne vyvinutý antivírusový nano-náterový roztok od Nasiol je schválený pre svoju účinnosť na poréznych a neporéznych povrchoch. Môže sa aplikovať na povrchy ako odevy, kožený tovar, textil, kov, keramika, sklo, plast.

OBLASTI POUŽITIA ANTIVIRÁLNYCH NANO NÁTEROV
Koncept dlhodobého ochranného antivírusového povlaku na povrchoch sa môže prejaviť v mnohých rôznych odvetviach.

Má široké využitie ako odevy, potravinársky priemysel, hotely, reštaurácie a kaviarne, všetky druhy dopravy, vojenské a športové vybavenie, nemocnice a výroba masiek.

Očakáva sa, že celosvetový trh s antivírusovými nátermi dosiahne do roku 2027 hodnotu 1,3 miliardy USD s rastom CAGR 13,3 % (‘20-’27). Zdá sa, že nanotechnológia sa v budúcnosti bude viac využívať na boj proti vírusom.

Princípy fungovania nano náterov
PREVIOUS POST
MAXIMALIZÁCIA SOLÁRNEJ ÚČINNOSTI: PRELOMOVÉ NANO POVLAKY PRE SOLÁRNE PANELY
NEXT POST

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *